Temel Lisanslama

Temel Lisanslama

Temel Lisanslama

Bir Lisans Size Neler Sağlar?
Satın alıp sınırsız olarak sahip olacağınız bilgisayar veya sunucu birimlerinden farklı olarak, yazılımlar lisanslama anlaşmaları üzerinden satılır. Microsoft yazılım lisansı, size belirli bir yazılımı kullanma hakkı sağlarken bu yazılımı nasıl kullanabileceğinizi de tanımlar.

Lisanslar, yazılımı nasıl dağıtacağınızı, başka kullanıcılara aktarıp aktaramayacağınızı ve yazılımın önceki alt sürümlerine geçiş yapıp yapamayacağınızı belirleyen kuralları ortaya koyar. Tüm lisanslar, bütün ilgili şart ve koşulları açıklayan iki tür anlaşma ile birlikte gelir

Ürün Kullanım Hakları (Product Use Rights – PUR) 
Ürün Kullanım Hakları (Product Use Rights – PUR), bir Microsoft Toplu Lisanslama anlaşması üzerinden topluca lisanslanmış yazılımlarla alakalıdır. Lisansınızı edindiğiniz anlaşmayla birlikte PUR dokümanı, yazılımı ne şekilde kullanacağınızı belirler.

Yazılım Lisans Koşulları 
Eğer yazılımınızı bir perakendeciden CD/DVD olarak veya yeni bir bilgisayar üzerinde önceden yüklenmiş olarak satın alırsanız, Yazılım Lisans Koşuları, yazılımı yüklediğinizde veya PC’nizi kurduğunuzda ekranda görüntülenecektir. Yazılımı kullanmadan önce bu hüküm ve koşulları kabul etmeniz gerekir.  (Yazılım Lisans Koşulları’nın eski bilinen adı “Son Kullanıcı Lisans Anlaşması”dır)

Bu sitede fiyat listelerini yayınlamamaktayız. En güncel fiyatlandırma bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.