GGWA Lisans Nedir?

Open Lisans Anlasmasi

Open Lisans Anlasmasi

 

GGWA (Get Genuine Windows Agreement) Lisanslama Modeli ile varolan bilgisayarlarınızın yasal kullanım hakkını satın almanızı sağlayan anlaşmadır. Bu sayede yasal olmayan lisanslarınızı yasallaştırmış olursunuz.

GGWA Lisanslama sayesinde downgrade ( alt sürüm ) desteği sayesinde Windows 8.1 Pro Tr lisans almanıza rağmeni windows 7 pro, windows vista business ve windows xp pro lisansı da almış olursunuz.

GGWA Lisanslama varolan bilgisayarınızı lisanslamada kullanılacağı için makina bağımlı olma özelliğine sahiptir. Bilgisayar bağımlı olmasını istemiyorsanız GGWA Lisanslamanın yanında SA Yazılım güvencesi de satın almanız gerekmektedir. Burda dikkat etmeniz gereken nokta ise SA Yazılım güvencesinin geçerliliği 2 senedir. 2 senelik lisans süreniz bitiminde yenilemeniz gerekecektir.

Türkiye’de en çok satışı olan lisans modeli GGWA Lisans modelidir. Bunun sebebi de bilinçli tüketici sayısının az olmasıdır. Bilgisayar alırken kullanıcılar yazılıma para ödememek için lisanssız bilgisayarlar alıp kendi kurulumlarını yapmakta ve/veya yaptırmaktadırlar. Bu da yasal olmayan bir süreç halini almaktadır.

Sizler de kendinizi ve firmanızı korumak için öncelikli olarak lisanslı bilgisayar almayı tercih ediniz. Aksi durumlarda cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

GGWA Lisanslama modeli ile GGK lisanslama modeli genel hatlarıyla aynı olmakla birlikte bazı farkları GGWA lisanslama open lisanslama kapsamında olup alt sürüm desteği sağlamaktadır. GGK Lisanslama ile sadece almış olduğunuz ( örn:Windows 8.1 Pro GGK Lisans ) lisansı kullanmak zorundasınızdır.

Daha detaylı bilgi ve fiyat talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.